معرفي هيئت موسس

🔸برگزاری انتخابات هیئت موسس انجمن هنرهای تجسمی توسط اداره کل ارشاد اسلامی خراسان  در پایان سال ۹۷ با حضور جمعی از هنرمندان استان در سالن اجتماعات مجتمع امام رضا در تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ برگزار شد.

🔹عکس دسته‌جمعی ، پس از پایان مراسم انتخاب هیئت موسس در شب ۲۵ اسفند ۱۳۹۷, سالن اجتماعات امام رضا(ع)

 

🔸وزارتخانه ارشاد در این انتخابات نماینده خود(آقای نوروزی) را با حساسیت روانه مشهد کرد تا انتخابات را در کنار نماینده مدیرکل استان و معاونت هنری و سینمایی استان پیگیری کند .

🔹آقای نوروزی در ابتدای سخن خود به ، پیام آقای هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی اشاره داشت ، و اظهار کرد که آقای مظفری بسیار تمایل داشتند که در این جلسه حاضر و همراه باشند .

و اظهار امیدواری کرد هنرمندان این استان نیز فرصت حضور منسجم تر در رخدادهای هنری را داشته باشند.

در انتخاباتی که در تاریخ  ۹۷/۱۲/۲۵ در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع ) واقع در پارک ملت برگزار شده بود، نمایندگان رشته های مختلف با رای مستقیم مدعوین به عنوان اعضای  هیئت موسس به شرح ذیل انتخاب شدند:

آقای فضلی نژاد (سفالگری )

محمد رضا لطفی (عکاسی )

رضا خلیلی، طاهره واحدیان و محمد ابوترابی (نقاشی )

لاله خرازیان (تصویرسازی )

قدیر وقاری (کاریکاتور )

احسان مهدوی (گرافیک )

صالح موسویان(مجسمه سازی )

قاسم باسط راد (نگارگری )

و حسین صالحی (خوشنویسی )

🔸هیئت موسس ماموریت دارد برای تدوین اساسنامه و عضو گیری اعضای انجمن برای انتخابات هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی از طریق فراخوان هنرمندان استان خراسان و برگزاری مجمع عمومی برای تصحیح  و تدوین اساسنامه رسمی.

 

تدوین اساسنامه

هیئت موسس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی در روز چهارشنبه ۹۸/۳/۱ ساعت ۱۲-۱۴ در مجتمع امام رضا دفتر آقای عباسپور تشکیل جلسه داد.

مدعوین: آقایان محمدی از حوزه معاونت هنری

آقای حیدری از حوزه حراست

آقای روشندل از بخش هنرهای تجسمی

آقای منفرد از بخش کارشناسی هنرهای تجسمی اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی  باتفاق اکثریت اعضاء :

خانم ها لاله خرازیان, طاهره واحدیان , آقایان قدیر وقاری، محمد علی فضلی نژاد ، محمدرضا لطفی ، محمد ابوترابی ، رضا خلیلی، احسان مهدوی ، صالح موسویان  و حسین صالحی با رسمیت آغاز به کار کرد.

در این جلسه در مورد موارد زیر صحبت و تصمیم گیری شد. – برگزاری مجمع عمومی و کاندیداتوری هیئت مدیره در دو مرحله یا جلسه برگزار خواهد شد. – روز پنج شنبه ۲۳خرداد نود و هشت از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۲۱:۰۰  در سالن مجتمع هنری امام رضا اولین جلسه مجمع عمومی  برگزار خواهد شد. -زمان برگزاری انتخابات هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی نیز در جلسه مجمع با حضور اعضاء تعیین و تصمیم گیری خواهد شد.

جلسه فوق العاده هیئت موسس هنرهای تجسمی در  ۹۸/۳/۱۹ برگزار شد .بدین ترتیب  هیئت موسس ، اساسنامه تنظیمی خود را ظرف کمتر از سه ماه تنظیم و آماده رأی گیری در مجمع عمومی هنرمندان میکند تا اولین انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی در استان شکل بگیرد.

 

✅    « برگزاری مجمع عمومی »

اولین جلسه مجمع انجمن رسمی هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی

دموکراسی در هنر استان نمایان شد و معاون مدیر کل ، مورد تشویق ویژه هنرمندان قرار گرفت.

بالاخره پس از سالها انتظار ،اولین جلسه مجمع انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی با حضور بیش از 220 نفر از هنرمندان منتخب این حوزه در مجتمع امام رضا(ع) مشهد تشکیل شد . رای گیری درباره اساسنامه پیشنهادی هیات موسس ،به دلیل به حد نصاب نرسیدن به دو هفته بعد موکول شد .

گفتنی است دکتر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با صرف انرژی زیادی پس از سالها انتظار جامعه هنرهای تجسمی ( کاری که 3 مدیر کل پیش از او نتوانسته بودند انجام بدهند ) بالاخره توانست زیرساختهای تشکیل انجمن رسمی هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی را فراهم کند ،به همین دلیل در این جلسه ،محمد رضا محمدی معاون هنری و سینمایی استان بعنوان نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با حاضر شدن در این جلسه و نشستن در کنار هیات موسس مورد تشویق ویژه هنرمندان حاضر قرار گرفت.

جلسه جهت تشکیل  مجمع عمومی روز پنج شنبه با حضور ۲۲۰ نفر از اعضا ابتدا با تلاوت آیات قرآن و صلوات خاصه و سرود ملی کشورمان آغاز شد.

سپس استاد حسن صالحی استاد خوشنویسی؛ ضمن خوش آمد گویی به حضار به ایراد سخن در خصوص مجمع عمومی و انتخابات اشاره کرد  . سخنران بعدی معاونت هنری بود که به سیر اداری شکل‌گیری این انجمن اشاره کردند و همچنین مزیت ها ی این تشکل را خاطر نشان کردند.

با توجه به رویکرد قانون محور هیئتی موسس ، پس آنکه تعداد افراد حاضر به نسبت حد نصاب در قانون نرسید و می‌باید مجمع بعدی در کمتر از بیست روز بعد تشکیل گردد،

تاریخ برای مجمع بعدی ۹۸/۴/۶ تیرماه تعیین و به امضاء هیئت موسس رسید.

پس از آن هیئت موسس بر روی سن حاضر و اعضا معرفی شدند و آقای حسین صالحی به شرح گزارشی از فعالیت های هیئت پرداختند.

این جلسه با امضاء صورتجلسه زمان برگزاری در دو هفته بعد توسط هیئت موسس بپایان رسید.

دومین مجمع عمومی انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی ، در عصر پنجشنبه ۹۸/۴/۶ در سالن شهید اصغرزاده، مجتمع هنری مشهد برگزار شد‌.

این مجمع با حضور قریب ۲۷۰ نفر از اعضاء پس از خواندن اساسنامه و تبادل نظرات اعضا در نهایت به تصویب اعضأ و جمع هنرمندان هنرهای تجسمی خراسان رسید.

در ابتدای جلسه، معاونت هنری سینمایی به سخنرانی پرداخت و سپس حسین صالحی به ایراد سخن پرداخت.

حسین صالحی بعنوان نماینده هیئت موسس با خواندن گزارشی پس از چهار ماه ، نسبت برخی حواشی نسبت هیئت موسس واکنش نشان داد و اشاره کرد در قبال تهمت ها ، توهین ها،تهدیدها، نامهربانی ها با هدف تعالی هنر و حفظ آرامش و شأن هنرمندان متانت و صبر پیشه کردیم. اما این رفتارها تنها محدود به اعضاء هیئت موسس نبود بلکه حتی به معاونت هنری استان و کارشناس هنری استان، مدیر کل و وزارت خانه اداره ارشاد نیز کشانده شد این توهین ها توسعه یافت.

در نهایت صالحی با تشکر از حضور همه هنرمندان و مسئولان اداره ارشاد از همه قدردانی و تشکر کرد .این جلسه در ساعت ۲۱:۳۰ شب پایان یافت

بدین ترتیب با تصویب اساسنامه یاد شده ، این انجمن بعنوان اولین انجمن استانی با آراء هنرمندان رسمیت پیدا کرد.

اکنون هیئت موسس خود را برای مرحله نهایی تا تشکیل هیئت مدیره مهیا می سازد. زمان بندی جهت ثبت نام کاندیداها نیز اعلام شد ، کسانی که مایل به حضور در انتخابات هیئت مدیره باشند از روز شنبه تا پایان ساعت اداری روز پنجشنبه ۱۶ تیرماه ساعت ۱۳:۰۰ فرصت دارند تا ثبت نام خود را انجام دهند.
بدیهی است که کسانی که قبلاً ثبت نام خود را انجام داده اند، فقط نیاز به تایید مجدد دارند،
نحوه ثبت نام و تایید متعاقبا در همین کانال منتشر خواهد شد.

 

 

 

« بازگشت بر مدار آرائ جمعی هنرمندان»

اساسنامه انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی بلاخره با رأی جمعی، هنرمندان هنرهای تجسمی خراسان بتصویب هنرمندان استان رسید.

 

پیام جناب آقای محمد رضا محمدی، معاونت محترم هنری و سینمایی ارشاد اسلامی خراسان رضوی

هورالمصور
برگزاری مجمع عمومی و تصویب اساسنامه انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی پیروزی بزرگی برای هنرمندان این خطه است. همانطور که در آثار تجسمی شالوده و ساختار اثر ، میدان عمل هنرمند و موجد ارزش اثر هنری است، تصویب اساسنامه، شالوده و ساختار انجمن تجسمی استان را مشخص کرد.
از فحوای این اساسنامه انتظار می رود که جمعیت كثير اما انفرادی هنرمندان تجسمی استان، با یک صدای قدرتمند و طنین انداز در عرصه هنر ایران زمین نمود و نمو داشته باشند.

بدینوسیله این از پیله درآمدن و پروانه شدن را ارج نهاده و مشارکت بی مثال هنرمندان تجسمی استان را در تصویب اساسنامه پاس می دارم. بالاخص پیشکسوتان گرانقدر، هنرمندان معزز شهرستانی که با حضورشان برگی زرین در دفتر هنر استان را ورق زدند.

 

با آرزوی توفیق

محمدرضا محمدی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

 

پیام معاونت محترم هنری-سینمایی اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

هو المصور

با استعانت از خداوند بزرگ و پس از دوره‌ای طولانی و عبور از ناملایمات و به مدد اعتماد جامعه هنرهای تجسمی استان به هیئت مؤسس انجمن هنرهای تجسمی، با برگزاری دو مجمع عمومی اساسنامه انجمن هنرهای تجسمی استان به تصویب رسید و پس‌ازآن زمینه انتخابات هیئت‌مدیره انجمن هنرهای تجسمی استان برای نخستین بار در خراسان رضوی فراهم شد. در این راستا هنرمندان تجسمی در همه شهرهای استان بعدازظهر پنجشنبه 11 مهر پای صندوق رأی رفته و کاندیداهای موردنظر خود را انتخاب خواهند کرد.
در این انتخابات 38 نفر کاندیدا برای 10 رشته هنرهای تجسمی رقابت خواهند داشت و امیدواریم که جامعه بزرگ هنرمندان تجسمی استان با حضور و حمایت خود بزرگ‌ترین انجمن هنری استان را با تعدد رشته و کثرت عضو، تشکیل دهند. یقیناً چنین جامعه هنری بزرگی می‌تواند در پیشبرد اهداف و تعالی هنر تجسمی کشور مؤثر بوده و نقش راهبردی خود را در باززایی فرهنگ ایرانی اسلامی ایفا کند.
امیدواریم جامعه تجسمی استان به‌دوراز حواشی ناچیز، با انتخاب کاندیداهای هنرمند در رشته خود، توانمند در مدیریت هنری و خلاق در بسترسازی راه‌های نو برای هنر تجسمی، از این آزمون مهم سربلند بیرون آیند. یقیناً معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در بسترسازی این رویداد مهم هنری چندساله اخیر هنرهای تجسمی استان همراه هنرمندان تجسمی استان خواهد بود و از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد.

هیئت موسس انجمن هنرهای تجسمی استان پس از رسیدگی به درخواستها و شکایات رسیده برای ثبت نام کاندیداتوری هیئت مدیره انجمن و نیز اعلام انصراف برخی کاندیداهای محترم و در نهایت انجام مراحل اداری لازم، لیست نهایی کاندیداهای هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی را وفق لیست بالا پیوست اعلام کرد.

سومین مجمع انتخابات هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی به علت نرسیدن به حد نصاب ، رسمیت نیافت. این جلسه که باید با نصف بعلاوه یک؛ اعضاء رسمیت می یافت ، تنها با حضور حدود دویست و پنجاه و هفت نفر از اعضاء به دور دوم مجمع بعدی موکول شد.

در جلسه مجمع بعدی تعداد افراد حاضر طبق قانون با هر تعداد از حاضرین رسمیت پیدا خواهد کرد. احتمال می رود با توجه به وعده معاونت هنری-سینمایی خراسان، هفته بعد این جلسه برگزار و منتخبین هیئت مدیره معرفی شوند.

چهارمین مجمع عمومی انتخابات انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی در تاریخ 1398.7.18 با انتخاب کاندیداها ی هر رشته به پایان رسید.

این جلسه دومین مجمع انتخاباتی هیئت مدیره بود که در جلسه گذشته برگزار شده بود و بعلت به حد نصاب نرسیدن به امروز موکول شده بود.

گستردگی جغرافیای استان خراسان رضوی  و پراکندگی هنرمندان استان، و عدم آگاهی از قوانین مجامع عمومی و نیز برخی بی مهری ها، موجب شد تا برگزاری دومجمعِ – تصویب اساسنامه و نیز انتخابات به دور دوم کشانده شود.

افراد حائز شرایط در انتخابات با تفکیک هر رشته به شرح ذیل انتخاب و رسما بعنوان هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی استان اعلام شدند.

۱- رشته نقاشی ،دکتر مسعود رستگار
۲-رشته نگارگری ، مریم میرصدرایی
۳- رشته هنرهای جدید، طاهره واحدیان
۴-در رشته کاریکاتور، قدیر وقاری
۵-در رشته تصویر سازی ، دکتر لاله خرازیان
۶- در رشته خوشنویسی، حسین قائمی کرمانی
۷- در رشته مجسمه سازی، امین قوی اندام
۸- در رشته عکاسی ، مهدی زابل عباسی
۹- در رشته گرافیک دکتر مهدی اشراقی
۱۰- رشته سفال ،حسن فقیه شجاعی
۱۱- محمد حسین ماموریان (عضو علی البدل )
۱۲- اسماعیل رزاقی (عضو علی البدل)

 

 

 

پس از حدود یک دهه سکون و سکوت فعالیت های اجتماعی در فضای هنرهای تجسمی خراسان ،با تغییرات مدیران هنری استان، بلاخره به تصمیمات هنری وزارتخانه ارشاد اسلامی تن داد تا رفته رفته بتواند جامعه عمل یپوشاند ؛ بدین ترتیب در اولین اقدام در ابتدای سال 97 اولین اجماع موسسین همزمان با بسیاری ازاستان های دیگر تهیه و تنظیم اساسنامه را برای تصویب آغاز کرد اما به انجام نرسید، دکتر مروارید مدیرکل ارشاد، این بار اختیار انتخاب اعضای هیئت موسس را در روزهای پایانی فصل زمستان 97 به رآئ گذاشت و هیئت موسس با برگزاری جلسات متعدد ، ظرف مدت سه-چهار ماه اساسنامه را تنظیم وبرای تصویب به مجمع عمومی تقدیم کرد،هیئت موسس هنرهای تجسمی استان خراسان رضوی با هدف جذب مشارکت حداکثری، همه هنرمندان و فعالان و هنرجویان همه شاخه های هنرهای تجسمی استان را فراخواند و خوشبختانه به این دعوت عمومی را هزار نفر در سطح استان پاسخ دادند که به عضویت انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی در آمدند. ثبت نام این تعداد از افراد خبر از نیاز و ضرورت ایجاد یک تشکل را پدید آورد و از طرفی دیگر همراه ساختن این جمعیت در مشارکت خبر ازموفقیت هیئت موسس در ایجاد فضای اعتماد و امید میان جامعه هنرمندان بود.و بعد از برگزاری چهار مجمع عمومی در نهایت هیئت مدیره با منتخب آرا هنرمندان استان کار خود را رسما شروع کردن.

 

طراحی سایت در مشهد خرید سایت مشهد طراحی سایت مشهد خرید هاست مشهد خرید هاست